projekt | EVITA
kosmiczna architektura

parter: 677,8 m2 + garaż 76,4 m2
Potężna i nowoczesna
rezydencja „Evita”
to propozycja dla
zwolenników swobodnej
przestrzeni, wysmakowanego
luksusu i kosmicznych wrażeń.
R ezydencja „Evita” została zaprojektowana do realizacji na obszernej działce. Jest obiektem rozległym i znakomicie komponującym się z otaczającym terenem. Możemy w nim wyróżnić strefę wejścia do budynku, część gospodarczo-techniczną oraz obszerny ogród z tarasami.
Bryłę rezydencji „Evita” podzielono na trzy moduły, z których pierwszy, stanowiący część mieszkalną, gościnną i rekreacyjną, zaprojektowano w postaci budynku piętrowego z płaskim dachem. Elewacje z dużymi przeszkleniami wzbogacono trzema absydami z rytmicznym układem pionowych elementów nośnych. Ściany można wykonać z elewacjami gładkimi lub wzbogaconymi fakturą z naturalnej cegły lub kamienia.
Dwa pozostałe segmenty rezydencji są parterowe, przekryte dwuspadowym dachem. Pierwszy, przylegający do części głównej z boku, mieści zespół garaży, wiatę oraz pomieszczenie dla ogrodnika.
Na strychu można wydzielić dwa lub trzy mieszkania dla pracowników. Drugi segment wchodzący w ogród, obejmuje halę basenu, oranżerię oraz pomieszczenie techniczne.
Część garażowo-gospodarczą można powiększyć, przekształcić lub zlikwidować, w zależności od potrzeb. W strefe mieszkalnej znajdują się atrakcyjne elementy: przestronny, wysoki na dwie kondygnacje salon z antresolą oraz półkolista klatka schodowa z centralnie umieszczoną windą, którą można wjechać na dach. Na jego powierzchni zaprojektowano ogród z solarium oraz małe obserwatorium astronomiczne dla amatorów podróży do gwiazd.
Projekt: Evita
Autor: arch. Lech Domaszczyński,
arch. Grażyna Domaszczyńska
Powierzchnie: użytkowa: 1049 m² + garaż 76,4 m²;
zabudowy: 948,3 m²
Kubatura: 7110 m²
Wymiary budynku: 49,12 m x 40,43 m
Minimalne wymiary działki: 60 m x 55 m
arch. Lech Domaszczyński arch. Grażyna Domaszczyńska

Istniejemy od 1989 r. Oferujemy bogaty wybór gotowych projektów domów jednorodzinnych. Wykonujemy indywidualne projekty od małych domów mieszkalnych po rezydencje, spełniając życzenia i marzenia inwestorów. Projekty opra­cowujemy kompleksowo, od koncepcji po aranżację wnętrz i sprawujemy autorski nadzór nad realizacją.


piętro: 371,2 m2

AR EX

Autorska Pracownia Architektoniczna
01-648 Warszawa, ul. Klaudyny 12 lok. 189
tel./fax (022) 833 14 29
tel. kom. 0 601 437 619